wybielanie zębów

W dzisiejszych czasach zdrowe zęby to nie wszystko. Oprócz dbania o wypełnienie ubytków, równie często myślimy o tym, jak nasze zęby widzą inni. Na ulicach widzimy coraz więcej osób noszących aparaty ortodontyczne.Nieskazitelnie białe zęby i zdrowy uśmiech to oznaka zadbania i zdrowia. Świadomość posiadania pięknego uśmiechu dodaje pewności siebie każdemu i uatrakcyjnia wygląd.

Coraz częściej korzystamy też z usług gabinetów stomatologicznych w aspekcie wybielania zębów, chętnie wybierając metodę nakładkową.

Powinniśmy pamiętać o tym, że wybielanie można przeprowadzić jedynie na w pełni zdrowych zębach. Jeśli posiadamy więc jakiekolwiek ubytki, próchnicę czy zęby wymagające leczenia kanałowego, powinniśmy wyleczyć je przed planowanym zabiegiem. W przeciwnym wypadku substancja wybielająca, używana w trakcie procesu wybielania może przez ubytki dotrzeć do zębiny, mogąc spowodować poważne uszkodzenia.

Warto też wcześniej pozbyć się kamienia nazębnego - tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wykonany odlew będzie dokładnie pokrywał całą powierzchnię zębów, a co za tym idzie, proces wybielania przebiegnie równomiernie na całych zębach.

Kiedy stomatolog pozytywnie oceni stan naszych zębów i da zielone światło do wybielania, czeka nas wizyta gabinetowa, podczas której przy pomocy łyżek wyciskowych pobrany zostanie odlewy łuków zębowych. Następnie na ich podstawie zostanie wykonane w 100% dopasowana do naszego zgryzu nakładki do wybielania zębów. Takie nakładki zostaną przygotowane w ciągu kilku dni, a na kolejnej wizycie specjalista poinstruuje nas jak przy ich użyciu prowadzić proces wybielania w domu. Zazwyczaj należy nakładkę pokryć żelem wybielającym, po czym umieścić ją na zębach. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów warto się do tej czynności przyłożyć, gdyż dokładne pokrycie szkliwa (z uwzględnieniem szczelin międzyzębowych) jest bardzo ważne dla skutecznego wybielania zębów. W zależności od tego, jaki kolor ma nasza płytka nazębna i tego, czy widoczne są na niej przebarwienia, stomatolog może zalecić używanie nakładek przed okres krótszy lub dłuższy. W większości przypadków nakładki zakładamy nawet na kilka godzin w ciągu dnia przez okres od 2 do 4 tygodni.

 

 

 


REJESTRACJA ONLINE