Skuteczna metoda na Twoją bliznę

Blizna… spora część z nas już na sam dźwięk tego słowa dostaje gęsiej skórki. Niezależnie od tego czy są to pozostałości po młodzieńczym trądziku, blizny pooperacyjne czy pociążowe rozstępy, trudno je zaakceptować i polubić. Z pomocą w pozbyciu się kompleksów przychodzi medycyna estetyczna i innowacyjny laser frakcyjny.

W przypadku tego urządzenia efekty działania laseroterapii są widoczne już po kilku tygodniach. Dzięki laserowi frakcyjnemu blizny spłycają się, stają się jaśniejsze, mniej widoczne, a skóra wygładza się. Jak to działa? Skuteczność tego innowacyjnego urządzenia opiera się na naturalnej skłonności naszej skóry do regeneracji. Emitowana przez laser frakcyjny wiązka światła powoduje mikrouszkodzenia w obrębie skóry właściwej, nie powodując przy tym oparzeń. Dzięki mikrouszkodzeniom skóra pobudzana jest do produkcji kolagenu i regeneracji. Proces gojenia sprawia, że nowa tkanka zastępuje tkankę blizny, co znacząco poprawia jej kondycję i wygląd.

Czy to boli?

Zabiegi wykonywane przy pomocy lasera frakcyjnego są prawie bezbolesne. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu skóra wydaje się być mocno napięta, pojawia się zaczerwienienie i obrzęk ? wyjaśnia Patrycja Tokarzewska, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Tulipan.

Podczas jednego zabiegu laserem frakcyjnym uszkodzeniu ulega jedynie część, poddawanej wiązce lasera, skóry właściwej. Dlatego zabieg trzeba powtórzyć ? aby uzyskać optymalne efekty trzeba to zrobić około 3-5 razy. To, jak długo potrwa gojenie, zależy m.in. od mocy lasera, indywidualnych predyspozycji skóry do regeneracji, a także stosowanych przez nas preparatów wspomagających gojenie. Poprawa kondycji skóry, jej kolorytu, rozjaśnienie i spłycenie blizny jest widoczne zwykle już w ciągu kilku tygodni po zabiegu.

Przeciwwskazaniami do zastosowania lasera frakcyjnego są:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • stosowanie leków wpływających na krzepliwość krwi (np. aspiryny),
  • choroby zapalne skóry, AZS, itp.,
  • choroby przewlekłe, np. cukrzyca czy łuszczyca,
  • choroby nowotworowe,
  • tendencja do pojawiania się bliznowców.