Dobry czas na trwałą depilację

Jeśli chcesz na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia warto o tym pomyśleć właśnie teraz. Jesienią i zimą, gdy pochmurnych dni jest coraz więcej i promienie słońca słabną, warto wybrać się na serię zabiegów laserowych lub IPL. Dzięki nim już wiosną nie będziemy pamiętać o problemie.

Depilacja laserowa to dobre wyjście zwłaszcza dla tych kobiet, które mają problem z owłosieniem w nietypowych miejscach, szybko odrastającymi włosami lub takimi, które mają tendencję do wrastania po mechanicznej depilacji (maszynką lub depilatorem). Dzięki serii zabiegów wykonanych przy pomocy tradycyjnego lasera lub urządzenia IPL, możemy na stałe pozbyć się takich problemów i na zawsze zapomnieć o maszynce do golenia.

Jak to działa?

IPL usuwa włosy emitując wiązkę rozproszonych promieni świetlnych ? dzięki temu zabiegi są bezbolesne. Pacjentki mogą odczuwać jedynie niewielki dyskomfort, mrowienie, a także uczucie gorąca. Zanim jednak zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu przy pomocy IPL, lekarz lub kosmetolog przeprowadzi z nami dokładny wywiad, zapyta o stan zdrowia, przebyte choroby, przyjmowane leki, itp. Na liście przeciwwskazań do zabiegów depilacji IPL znajdują się m.in. ciąża, rozrusznik serca, implanty w pobliżu depilowanych miejsc, świeża opalenizna, a także niektóre choroby, takie jak: cukrzyca, opryszczka, padaczka czy nowotwory.

Jak wielu zabiegów będę potrzebować?

Depilacja IPL wymaga systematyczności. Ilość zabiegów zależy od wielu czynników, m.in. naszego wieku i poziomu hormonów w organizmie oraz indywidualnych predyspozycji samych włosów, ich grubości, gęstości, ilości mieszków włosowych w skórze. Najbardziej podatne na wiązkę światła są ciemne włosy u osób o jasnej karnacji