Czas na mikrodermabrazję

Mikrodermabrazja to stosunkowo prosty zabieg, który ? odpowiednio wykonany ? przynosi bardzo dobre efekty. Doskonale oczyszcza i usuwa zrogowaciałe komórki, obkurcza pory oraz stymuluje skórę do regeneracji. Sprawia, że cera wygląda zdrowiej, drobne zmarszczki wygładzają się, skóra staje się miękka, poprawia się jej koloryt i wchłanianie substancji odżywczych z masek i kremów. Jesień i zima to najlepsza pora na wykonanie tego zabiegu.

Mikrodermabrazja to jeden z rodzajów peelingu mechanicznego. Przy pomocy specjalnej końcówki urządzenia ścierana jest rogowa warstwa naskórka. Siła ścierania jest dostosowana indywidualnie do typu cery, jej problemów, a także miejsc twarzy i szyi, na których wykonywany jest zabieg. Mikrodermabrazja jest zabiegiem niezwykle popularnym i szeroko dostępnym, jednak dobór odpowiedniej intensywności peelingu wymaga wprawy i niezbędnego doświadczenia. Dlatego warto zdecydować się na gabinet, w którym mikrodermabrazją zajmie się lekarz dermatolog lub specjalista medycyny estetycznej. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że jesteśmy w dobrych rękach i zabieg przyniesie pożądany efekt.

Diamentowa czy korundowa?
Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje mikrodermabrazji: diamentową i korundową. W pierwszym przypadku do zabiegu wykorzystywane jest urządzenie ze ścierną, wielorazową końcówką diamentową, w drugim naskórek ścierany jest przy pomocy jednorazowej i sterylnej dawki tlenku glinu, czyli korundu. Dzięki jednorazowej nakładce, stosowanej podczas mikrodermabrazji korundowej, ryzyko zanieczyszczenia lub zakażenia skóry jest zredukowane do minimum. W Centrum Medycznym Tulipan wykonujemy właśnie ten, bezpieczniejszy dla pacjenta rodzaj mikrodermabrazji.

Dla kogo?
Bezpośrednio po zabiegu skóra zwykle jest zaczerwieniona. Nasilenie podrażnień uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji i intensywności peelingu. Regeneracja może potrwać kilka dni ? w tym czasie naskórek złuszcza się, cera wygładza się, staje miękka, wygląda promienniej i zdrowiej. To doskonały sposób na zmiany trądzikowe, niewielkie blizny, prosaki, przebarwienia słoneczne, rozszerzone pory i drobne zmarszczki.

Przeciwwskazaniami do wykonania mikrodermabrazji są m.in. aktywne zmiany zapalne skóry, trądzik różowaty, znamiona naczyniowe i cera z tendencją do rozszerzania naczyń krwionośnych.